Türkiye Cumhuriyeti

Zürih Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Konsolosluk İşlemlerinde Randevulu Sisteme Geçiliyor , 22.06.2017

DUYURU

 

KONSOLOSLUK İŞLEMLERİNDE

RANDEVULU SİSTEME GEÇİLİYOR

 

Bilindiği üzere, Başkonsolosluğumuzda pasaport ve askerlik işlemlerinde bir süredir randevu sistemi uygulanmaktadır. Bu süre zarfında sistemin işleyiş ve vatandaşlarımızın memnuniyeti bağlamında eksiklikleri giderilmeye çalışılmıştır. Nitekim, bugün itibariyle en çok birkaç gün sonrasına randevu alınabilmesi mümkün olabilmektedir.

Bu deneyim çerçevesinde, bekleme sürelerinin mümkün olduğunca kısaltılması ve hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla, verilen tüm diğer Başkonsolosluk hizmetlerinde de, 03 Temmuz 2017 tarihinden başlamak üzere, randevulu sisteme geçilmesi planlanmıştır.

Vatandaşlarımızın bu tarihten itibaren Başkonsolosluğumuzda yaptıracakları her tür işlem için “ www.konsolosluk.gov.tr
“ internet adresinden önceden randevu almış olarak gelmeleri beklenmektedir. Vatandaşlarımızın yaptıracak oldukları her işlem için gerekli olan belgeleri beraberlerinde eksiksiz olarak getirmeleri önemlidir. Anılan internet adresinde, yapılacak her bir işleme dair bilgiler ile ihtiyaç duyulacak belgeler konusunda bilgi edinilmesi mümkündür.

Diğer taraftan, web sayfamız üzerinden  
(http://zurih.bk.mfa.gov.tr/AgencyInfoNotes.aspx ) gerekli bilgilere ulaşılması imkanı da mevcuttur.

Başkonsolosluk işlemlerinde, işlemlerin özel şartları nedeniyle, ihtiyaç duyulan işlem süreleri bakımından bir yeknesaklık sağlanması zaman zaman mümkün olamamaktadır.

Bu nedenle, vatandaşlarımızın randevu saatleri konusundaki olası kaymaları anlayışla karşılamalarını rica ediyoruz.

Tabiatıyla bu yeni uygulamanın zaman içinde iyileştirilmesi için vatandaşlarımızın değerli katkı ve önerileri memnuniyetle karşılanacaktır.

Vatandaşlarımızın randevulu uygulama konusunda sorularına Başkonsolosluğumuz e-posta adresinden ( konsulat.zurich@mfa.gov.tr
) yanıt verilecektir.

Saygılarımızla duyurulur.